תורמים להקמת מרחבי תרגול ב'עלי אדמות'

שלום חברות/ים לדרך,

אחרי עבודת הכנה ממושכת של הרבה ידיים טובות שעשו במלאכה, הרבה מחשבה והרבה יצירתיות, אנחנו יוצאים לאירועי "חודש יוני הטוב" – חודש של גיוס תרומות ל'עלי אדמות', שיסתיים באירוע מוזיקלי מקסים ומיוחד עד מאוד שיתקיים כאן, ב – 3.7  (שמרו את התאריך. פרטים בהמשך).

כמה מילים על 'עלי אדמות'

'עלי אדמות' היא מרחב אקולוגי במושב לוזית שבעמק האלה, שיש בו יער מאכל, גינת ירק, תרנגולות חופש וכלבות חופש ועוד.  'עלי אדמות' היא גם הבית שלי, ובה מתקיימים לימודים ותרגולים של מדיטציה ודהרמה לעומק, חקירה, יצירתיות, וחיבור מודע וחם לטבע ולעולם. כמורה למדיטציה ודהרמה מזה שנים רבות אני כל כך שמחה להציע את המקום הזה, על קסמיו והיופי שבו, לטובת התרגול והלימוד, החופש, הפראיות והעדינות, האהבה והחיבור הטוב שבינינו לבין עצמנו, לבין האחרים ולחיים עצמם.

מה אפשר לעשות

המקום חי ומשגשג על אנרגיה של נתינה, ואני מזמינה אתכם להצטרף ולתמוך ב'עלי אדמות' בתרומות, שיסייעו להצמיח אותו במרחב תרגול תומך, ואתכם יחד איתו. התרומות שלכם יאפשרו ויעזרו לי להמשיך לתת, להפוך את עלי אדמות ל"שמבאלה" (גן עדן) של כאן.

 הפרוייקטים שממתינים לתורם

  • הקמת אולם המדיטציה וטיפוח הסביבה שלו (עלות משוערת – 70,000 ₪)
  • הקמת מרחבי מדיטציה לריטריטים אישיים שיאפשרו ליותר א.נשים להגיע ולתרגל (עלות משוערת – 30,000 ₪)
  • המשך פיתוח וטיפוח הגן הקסום – יער המאכל ב'עלי אדמות' וגינת הירק האורגנית (עלות משוערת – 15,000 ₪).

אפשרויות התמיכה:

אפשר לתמוך ב'עלי אדמות' בתרומה חודשית, שתעזור להתנהלות הקבועה של המקום, ואפשר לתרום באופן חד פעמי לפרוייקט מסויים שמדבר אל לבכם.  טווח התרומות הוא לשיקולכם ואנחנו מציעות שהתרומות יתחילו מסכום של 100 ₪. כל סכום אחר יתקבל אף הוא כמובן בברכה ובהכרת תודה. הנה הפירוט:

  • 100-2000 ₪ תמיכה בהקמת אולם המדיטציה והחלפת הגג
  • 100-2000 ₪ תמיכה בהקמת מרחבי מדיטציה אישיים ב'עלי אדמות'
  • פרוייקט אמץ עץ: 100-200-500 ₪ לנטיעה וטיפוח עצי הבית
  • 100- 500 ₪ תרומה חד פעמית לקניית עצים חדשים
  • 100-200-500 ₪ תרומה חודשית קבועה לפיתוח וטיפוח המקום.

איך נותנים?

אפשר לתת תרומה כספית דרך הפייבוקס, דרך הביט למספר    052-2799009     או ישירות לחשבון הבנק – לִילה קמחי, בנק לאומי, סניף 678 חשבון 22013632.   אנא ציינו בתרומה שהיא מיועדת להקמת מרחב התרגול ב'עלי אדמות'.  אם תרצו לייעד את התרומה לאחד הפרוייקטים באופן ספציפי – נא לצין בהערות להעברה או לשלוח למייל  Lila.kimhi[AT]gmail.com    עידכונים לגבי העשייה שקרתה בזכות תרומותיכם ישלחו תקופתית.

כמה מילים אישיות ממני על המקום ועל החזון ועל החיים עלי אדמות

'עלי אדמות' היא פרוייקט נפלא, שאני שמחה ומודה על הזכות להגות אותו, לחיות בו, לפתח ולטפח אותו ולאפשר אותו. השנה האחרונה הקפיצה אותנו קדימה כאן מבחינת ההתרחשויות, העשייה והחיבורים שקרו: עשרות א.נשים עברו במקום, בריטריטים קבוצתיים או אישיים, בלימוד ותרגול של פרטני או בקבוצה מתמשכת, מדטו, הבינו, שחררו, אספו, שחררו מחדש, שמו ידיים ולב באדמה הטובה, שוטטו בין העצים והפרחים שכאן או במרחבים של הטבע המפעים שסובב אותנו, ובעיקר, התחברו ל"כוון השביעי" – לעצמם פנימה, בתמיכה של כל אלה ודרך עיניים טובות, שנלמדו כאן מחדש.

ב'עלי אדמות' שמשקיפה אל נוף בראשיתי לא נגוע, יש את האיכויות של השקט העמוק ושל התמיכה בחקירה שנותנת ביטוי למלוא עושר הצבעים שבתוכנו, וגם מאפשרת את ההשתייכות ואת המענה לכמיהה להיות חלק ממשהו משמעותי.  במרוצת הזמן עברו דרך השער הפתוח נשים, גברים, צעירות, מבוגרים, היפים, אנשי עסקים מעונבים, ישראלים ופלשתיניות, וכל זוגות ההפכים שאפשר לדמיין. בכולנו נושבת רוח החיים ולכן האפשרות להשתחרר. וכמו תמיד, שוב ושוב אנחנו נוכחות שהחיבור בינינו רב על המפריד ואנחנו שבים וחוזרים למקום בו אנחנו יכולים לפגוש את עצמנו, את הלב, את ההוויה, את הפנימיות ואת החוץ המחובר אלינו בקשרים של אהבה, את העולם ואת הנשגב.

איך נראים החיים 'עלי אדמות'

בוקר מוקדם, ואני מוצאת את עצמי מייחלת לאלף ידיים כשאני פורצת החוצה לאינספור המתנות והמטלות שהמקום מייצר על בסיס קבוע, כמו נשימת המקום. הדלת נפתחת והכלבות מסתערות עלי בליקוקים, מתרגשות לקראת טיול הבוקר, אבל רגע – הצינור התפוצץ וצריך לסדר טפטפות, אפרוח אחד שבקע סוף סוף וצריך להגן  שלא יאונה לו כל רע, הלימון ממש מתחנן לגיזום האביב, שלא לדבר על הגפן שמשתרגת לאן שבא לה… ומה עם לנקות את הקוצים, לרוקן את שירותי הקומפוסט, הגז שנגמר במטבח החוץ ושצריך להזמין, העצים החדשים שיש להשקות… ופתאום אני רואה את מ. שכאן בריטריט ארוך, מחייכת אלי מעבר לקפה של הבוקר, והולכת לאט לפינת הישיבה האהובה עליה, על הסלע מתחת לעץ הינבוט, מול הנוף הפתוח. היי, מזל שיש תרגול יומי שמזכיר את מה שחשוב, ובין השאר מזכיר שהכל מתקיים כאן נהדר, באי מושלמותו לכאורה, מעבר לרעיונות ולדעות על איך צריך או ראוי או נכון להתנהל…

העשייה כאן היא תנועה של אהבה בפעולה מבחינתי, ומחמם את ליבי לדעת שרבים כל כך שזקוקים למרחב שכזה יוכלו להגיע, לתרגל, לנוח, להתחבר לעצמם, לאחרים, לטבע,  ולקבל ממנו ודרכו את המיטב. ולא רק אני עמלה כאן. רבים הא.נשים שמגיעים במיוחד בשביל לתת כתף ועוזרים היכן שצריך בעשייה בגינון, בבנייה, בסידור, בארגון ובניהול הריטריטים כדי שהם וגם האחרים יוכלו להגיע ולתרגל.

החיים כאן בשבילי הם הרפתקאה שמתחדשת כל הזמן. הרעיונות פורצים כמו לבה, רכובים על סוסים מכונפים של התכוונות לטובה, והמימוש שלהם מפתיע ומרגש. הנה כמה דוגמאות. חבר חדש שהגיע לשרטט ספירלת אבנים ענקית, שנוכל לתרגל בתוכה מדיטציה בהליכה מול הנוף, והרבה זוגות ידיים טובות של מתרגלות.ים בריטריט עצמי שאספו אותן מהשדה ובנו אותה אבן לאבן. תרומה של טיפי מחווה שליד מצפה רמון הרימה גלים גבוהים של עשייה בכוון (מישהו, אגב, יודע ורוצה לבוא להקים אותו? 😊 ), בריכה אקולוגית שנחפרת, מחכה להמשכה  – השלב הבא שיתגלה דרך לימוד משותף או במקרה… כי ככה זה כאן, אצלי וב'עלי אדמות' – החיים מדברים או שרים, ואנחנו רוקדים לצלילי המוזיקה שלהם, לפי מה שהם מבקשים, לפי מה שמבקשת הנשמה.

מה הכי צריך?

הפרוייקט הנחוץ ביותר בזמן הזה הוא הקמת אולם המדיטציה לסנגהה – 'אולם המֵעֶבֵר'. הלול הנטוש שהוקם בשנות ה-50 משנה את פניו לאולם מדיטציה יפיפה, פתוח ומלא השראה, כדי שנוכל לשבת בו בנינוחות, ללמוד ולתרגל. ההשקעה הראשונית כבר נעשתה, וכשמגיעות תרומות אנחנו ממשיכים בהקמה במרץ – לנקות את שרידי הרשתות הקרועות, להקים את הקירות (במבוקים שמעבירים אור-צל ובריזה), לצקת רצפה שעליה אפשר לפרוש מחצלות ולהתיישב מול הנוף הפתוח, ועכשיו – וזה השלב הבא והנחוץ כל כך – נחוצות לנו תרומות כדי להחליף את גג האזבסט בגג מוצלח הרבה יותר, בריא לנו ולסביבה, מצל ומגן. אחר כך נוכל לשתול סביב אולם המדיטציה את היסמין והיערה, את מלכת הלילה והפסיפלורה (כולן כבר מחכות בסבלנות לתורן), להקים שבילי הליכה ממנו ואליו, ולסדר את שירותי הקומפוסט ועוד ועוד ועוד.

ומילה אחרונה על כסף ועל נתינה

כסף זו אנרגיה, שמייצגת את הבחירות והאהבות שלנו, את השעות הארוכות של העשייה בעולם ואת סדרי העדיפויות שלנו. המוסכמה הזו מזמינה אותנו לשאול את השאלות הטובות –  במה אנחנו רוצים לתמוך בחיים האלה? את מה אנחנו רוצים לקדם? אני מזמינה אתכם לתמוך בהקמת מרחב התרגול ב'עלי אדמות', בפיתוח ובטיפוח שלו, ולקחת חלק במימוש של החזון המרגש הזה, לטובת כולנו. אחרי הכל, בשביל מה אנחנו פה? 😊

שיהיה חודש מאי טוב, ותודה על הנתינה שלכם/ן   _\/_

לִילה וכל שוכני 'עלי אדמות'.