על האדם ועל העולם – מפגש לימוד, דיון ומדיטציה על אהבה ואקולוגיה, 3.6. בין השעות 19:30-21:30, דב הוז 16, תל אביב

 
"האדם הוא עולם קטן, העולם הוא אדם גדול, ומה שיש בזה יש בזה" (אבות דרבי נתן, פרק ל"א).
 
משכנות הלב והרוח שהינם אינסופיים לפי הבודהה, מביאים את ההולך בהם למחוזות שמבקשים את כל כולו: גוף, נפש, רוח, תודעה. היכולת שלנו להבחין, לשים לב, להבין ולדעת להגיב את התגובה הנכונה כלפי דמויות הצל הלא מיטיבות בתוכנו שזורעות הרס וחורבן פנימיים קשורה באופן בלתי נפרד ליכולתנו לעשות זאת גם כלפי חוץ.  
במפגש נדבר ונחקור יחד את הכוחות הפועלים עלינו, שלהם פוטנציאל מחליש, מדכא, הורס ומשמיד בתוכנו, ואיך ניתן לעבוד איתם בצורה נכונה לטובנו ולטובת הבריאה כולה. נחקור את הקשר בין פנים וחוץ, ונתעכב על מה שמצטייר כיום כמשבר גדול בגוף ובנשמה של כוכב הלכת שלנו, המצריך פעולות מיידיות הבאות מחוכמה וחמלה. 
 
"כדור הארץ אינו רק הסביבה שבה אנחנו חיים. אנחנו כדור הארץ ואנחנו תמיד נושאים אותו בתוכנו. אנחנו התגשמות חיה ונושמת של כוכב הלכת היפיפה והנדיב הזה. …כשאנחנו מאוהבים במישהו או במשהו, אין הפרדה בינינו לבין מי או מה שאנחנו אוהבים. אנחנו עושים בשבילם כל שביכולתנו וזה ממלא אותנו ומסב לנו שמחה עצומה. על כולנו ליצור יחסים כאלה עם כדור הארץ כדי שכדור הארץ יוכל לשרוד וכדי שגם אנחנו נוכל לשרוד". טיך נהאת האן, מתוך 'מכתב אהבה לכדור הארץ'.
 
המפגש פתוח לכולם, והוא ניתן במסורת כלכלת הלב – דאנה. 
 
המפגש יתקיים במרכז הקהילתי דב הוז, ברחוב דב הוז 16, תל אביב.