מסע רוחני עם לילה קמחי – מפגש אינטרנטי יום א ה2.6 ב20:00-21:15

החיים שלנו כמסע רוחני

"במוקדם או במאוחר עלינו לפגוש את עצמנו ולהתחיל את המסע הביתה'.

ק.האמפריז, מתוך 'מסע דניאל

פעמים רבות אנחנו מהלכים בחיים שלנו על טייס חצי אוטומטי, המומים מעומס המטלות שנראה שהחיים דורשים מאיתנו. אולי אנחנו חולמים על חופשה הרחק מכל הדרישות, הכובעים, הזהויות שלנו? אין ספק שמקומות אחרים משפיעים על מצב התודעה שלנו השפעה עמוקה. ישנה ברכה גדולה וחסד גדול כשמתאפשר לנו לצאת משגרת חיינו, לחוות את עצמנו באופן אחר ולהווכח כמה חופשיים אנחנו יכולים להיות כשהתנאים, הסיבות והנסיבות משתנים. את הלימוד וההזכרות האלו אנחנו מתבקשים להביא בחזרה, כמו פנינים בתרמיל הגב, אל חיי היומיום שלנו.

עם זאת, מסע רוחני הוא למעשה מסע בתוך החיים שלנו, בלי קשר למקומות גאוגרפיים, מצב משפחתי או אפילו מצב התודעה שלנו. המיינד רגיל לחלק את העולם: זה קודש, זה חול, זה כאן, זה שם. זו חופשה, אלה החיים ה"רגילים". כך, מסע רוחני וחיי היומיום נחווים כהפך אחד של השני. האמת היא, שלמרות שהתנאים משפיעים עלינו עמוקות, הרי שהלימוד והתרגול אינם תלויי תנאים, ויכולים להתרחש בכל מקום ותנאי. אנחנו מוזמנים להלך בשבילי חיינו בעיניים פקוחות ועם תודעה צלולה, גם כשאנחנו כואבים או מבולבלים,  כמו שאמר דון חואן לחניכו קרלוס קסטנדה – "אנחנו ראויים לכל דבר שהוא מנת חלקו של האדם – שמחה, עצב, כאב ומאבק…"

כשהלך הנפש הוא של השתאות, פליאה ורצון עמוק להיטיב. הלימוד והתרגול הבודהיסטי מצביעים על האפשרות להיות נוכחים וחופשיים גם בתוך נסיבות חיים לא קלות, ולטפח נקודת מבט רחבה, חופשייה וחומלת כלפי עצמנו וכלפי האחרים. מתוך שינוי נקודת המבט לכזו של נוסע/ת רוחני/ת, אנחנו נפתחים אל הלימוד שמזמן לנו כל רגע, אל המשמעות העמוקה החבוייה בדברים ואל שמחת הקיום הפשוטה שחייה בכולנו ומחכה להתגלות. כך אנו מתחילים לראות את חיינו, את האחרים ואת העולם באור אחר – כמסתורין וכהרפתקאה עמוקה עד אין חקר.  

 

ביום ראשון ה2.6 בשעה 20:00 ניפגש למפגש אינטרנטי עם לילה קמחי, ונעמיק יחד אל תוך הנושא. במפגש תהיה הזדמנות לשאול שאלות.

המפגש מוצע בדאנה – נתינה הדדית מנדיבות הלב.

ההרשמה למפגש והסברים לגביו – בקישור כאן. תמיכה טכנית תינתן למתקשים.